Konsultacje

Karmienie dziecka to nie taka prosta sprawa. Niby jest to naturalna czynność, potrzebujemy jedzenia jak snu, a jednak bywa ono problematyczne. Pamiętaj, nie musisz być specjalistą w każdej dziedzinie.

  • Masz wątpliwości dotyczące rozszerzania diety?

Możemy omówić jak wygląda sytuacja Twojego dziecka, czy jest już gotowe, czy warto poczekać. Jakie produkty  kolejno podawać i jakiej formie. Na co warto pozwolić dziecku, am co może nas zaniepokoić. Spraw, by te chwile było przyjemnością dla Ciebie i dla maluszka.

  • Jesteś mamą niejadka?

Jeśli martwi Cię, że dziecko je za mało, złości się przy stole, czy też  je wybiórczo, czas pozbyć się stresu. Sprawdzę, czy są powody do zmartwienia, podpowiem jak poprawić relacje dziecka z jedzeniem i jak oswoić swoje frustracje. Często tkwimy w zamkniętym kole: dziecko nie je – my się złościmy – atmosfera przy stole jest jest napięta – dziecko nie chce jeść… Pora na zmianę. Jedzenie to przyjemność.

  • Twoje dziecko ma alergię na mleko, jajka, czy inne produkty?

Kiedy dowiadujesz się o alergii u dziecka nagle połowa lodówki staje się niedostępna. Co przygotować, by mimo tylu wykluczeń dostarczyć niezbędnych makro i mikroskładników w diecie? Pomogę zamienić znane i lubiane, odtąd zakazane produkty, a także nauczę na co zwracać uwagę w trakcie zakupów.

  • Twoje dziecko nie chce jeść w przedszkolu?

Postaramy się zrozumieć przyczynę i poszukać rozwiązania. Pokażę Ci jak rozmawiać z dzieckiem, z nauczycielami, jakich komunikatów unikać by wspomóc malucha.